צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-6967994
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
eddie@pareto-fs.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

תכנון פנסיוני

העתיד הכלכלי שלכם

השקעה בתכנון הפנסיוני שלכם שכוללת בחירת מסלול לחיסכון ארוך טווח הינה אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים. החלטה זו תקבע את העתיד הכלכלי שלך ושל משפחתך גם אך לא רק בתקופת הפרישה.

אולם, בכדי לבחור את המסלול הנכון יש צורך בהכרה וידע מעמיק בתחום של כל אפיקי החיסכון והאפשרויות השונות, ולשם כך רצוי מאוד שיעמוד לצידך מומחה. "פארטו ביטוח והשקעות", בניהולו  של אדי אזולאי, מתכנן פנסיוני ופיננסי ומומחה להשקעות, ביטוח, מיסוי ופרישה. מקיימת שיתופי פעולה עם קשת רחבה של בתי השקעות וחברות ביטוח מהמובילים בישראל ועומדת לרשותך בתכנון פנסיוני שמותאמים בדיוק נמרץ לצרכים האישיים שלך.

החיסכון לפנסיה ישפיע על רמת החיים שלך בעת הפרישה

חיסכון שיתחיל בגיל צעיר, יצבור שנות וותק משמעותיות ובנוסף הסכום המצטבר יהיה גבוה יותר, בזכות הריבית והתשואה  המצטברת. תוחלת החיים של האדם הממוצע עולה כל הזמן ועל כן שנות הפרישה מתארכות. כדי שתוכלו לשמר את רמת החיים במהלך כל שנות הפרישה הארוכות, מומלץ להתחיל לחסוך בגיל צעיר, כך, משך ההשקעה שלכם יהיה ארוך יותר, התשואות יהיו גבוהות יותר והרווח שלכם מהחיסכון יעלה. ובמילים אחרות, הכסף שלכם "יעבוד חזק יותר" – ריבית דריבית.

אפיקי החיסכון הפנסיוני

חיסכון לפנסיה כולל כמה אפיקים: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, וקרן השתלמות (שמשמשת פעמים רבות כחיסכון נוסף לתוכניות ארוכות טווח). מומלץ לשלב בחוכמה בין מספר תוכניות פנסיונית העונות על צרכים שונים, אשר לכל אחת גם יתרונות שונים על פני רעותה. בנוסף, הנכם זכאים לקצבה מהמוסד לביטוח לאומי - על פי חוק, משלם המוסד לביטוח לאומי קצבאות לזכאים: קצבת זקנה, קצבת נכות, קצבת אבטלה וקצבת שארים לאלמנים ויתומים. בנוסף, מומלץ לצבור השקעות וחסכונות באפיקים פרטיים - תוכניות חיסכון בפוליסות פרט, גמל להשקעה, תיקי השקעות, כספי ירושות או נכסי נדל"ן מניב וכדומה.

מהו ביטוח פנסיוני

הביטוח הפנסיוני הוא ההגנה החשובה ביותר על עתידו של העובד. הוא מגן על רמת החיים שלו לאחר פרישתו, מבטיח לו הכנסה הולמת במקרה של אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה או מחלה, ומבטיח לשאיריו המשך קיום נאות לאחר מותו. ניהול הביטוח הפנסיוני של העובדים בארגון, מחייב ליווי של גורם מקצועי בשיתוף עם הנהלת הארגון. שאחראי לכל התהליך עד לביצוע הגביה לגופים הפנסיוניים השונים. במילים אחרות הביטוח הפנסיוני נותן מענה לשלושה מצבים בחיים: כשהחיים ארוכים מדי, כשהחיים קצרים מדי וכשהחיים אינם חיים...

פנסיית חובה

בראשון לינואר 2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה או בשמו הרשמי "צו הרחבה לביטוח פנסיוני במשק". במסגרת החוק המעסיק מחוייב להפריש לחיסכון הפנסיוני של העובד השכיר. בשנים הראשונות אחוז ההפרשה היה נמוך ובכל שנה הגדילו את אחוז ההפרשות של העובד והמעסיק וכיום ההפרשות המינימאליות מהשכר עומדות על 18.5% ומתחלקות לחלק תגמולי המעסיק 6.5%, בגין תגמולי עובד 6% ובגין מרכיב פיצויים וחלק העובד בסך 6%, סה"כ 18.5% מהשכר. החל מהראשון בינואר 2017, גם עצמאים מחוייבים להפקיד לחיסכון פנסיוני.

מתי ניתן לקבל את כספי החיסכון

כספי החיסכון שנצברו או כספי הביטוח עוברים לידי המבוטח או בהגעה לגיל הפרישה, או במקרה של אובדן כושר עבודה או במקרה של מוות בטרם עת (במצב זה הכספים שנצברו משולמים לשאירים/ מוטבים). משיכת כספים טרם המועדים הללו, מה שנקרא "משיכה שלא כדין" תחוייב בתשלום מס ניכר.

שינויים בתחום התכנון הפנסיוני

בשנים האחרונות תוחלת החיים משתנה ומאריכה את התקופה הפנסייה. בנוסף, חלו רפורמות רבות בתחום החיסכון הפנסיוני, למשל הפקדות למשיכה כקצבה חודשית במקום משיכה בסכום הוני (חד-פעמי), בחירת מסלולי השקעה, שינויים בחישוב הטבות המס בעת ההפקדה, אפשרות להעביר חסכונות וביטוחים בין חברות הביטוח השונות בקלות וללא תשלום, הזכות לבחור את סוכן הביטוח הפנסיוני שלך מבלי שיש למעסיק יכולת כלשהיא להחליט בנידון ועוד כהנא וכהנא. הצורך להבין ולהתמחות בכל המסלולים והשינויים מחייב איש מקצוע מיומן שיעמוד לצידך בתכנון הפנסיוני שלך ולאורך זמן. שיכיר מקרוב את הצרכים שלך כיום ובעתיד.

המומחים לצידך

מומחי "פארטו ביטוח והשקעות", בניהולו של אדי אזולאי, עומדים לרשותכם בכל הקשור לתכנון פנסיוני בהתאמה אישית באמצעות ההון האנושי, טכנולוגיה מתקדמת ופורטל אישי ללקוחות, שימוש שוטף ועדכני בנתוני המסלקה הפנסיונית מדי חודש בחודשו.

תכנון פנסיוני לבכירים ולמעסיקים, תכנון פנסיוני לשכירים בעלי שליטה, לשכירים ועצמאיים.

התקשרו עכשיו ותתחילו לתכנן את העתיד הכלכלי שלכם בקפידה. אנחנו כאן עבורכם.