צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-6967994
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
eddie@pareto-fs.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

קרנות השתלמות

מהי קרן השתלמות?

מי שמחפש אפיקי חיסכון משתלמים לטווח קצר עד בינוני, ימצא את קרנות ההשתלמות השונות כאפיק חיסכון יעיל ואטרקטיבי במיוחד, המאפשר קבלת הטבות מס, ניהול תיק השקעות מקצועי בשוק ההון, ונזילות של הכסף כבר לאחר 6 שנים. לאחר 3 שנים אפשר למשוך את הכספים לטובת מטרות השתלמויות מסוימות כמו במקרה של קרן השתלמות למורים או פדיון כספי הקרן לאחר 3 שנות וותק בהגיע החוסך לגיל 60. בתום 6 שנים כל הכספים בקרן והריביות בגינם הופכים נזילים עבור כל מטרה ופטורים ממס רווח הון.

עם זאת, לא קיימת חובה למשוך את הכספים לאחר שחלפו 6 שנים, והמשך חסכון בדרך כלל מניב תשואה גבוהה ועודפת על פני אפיקי חיסכון אחרים בעיקר אך לא רק בזכות הפטור ממס. עם הגעה לסכום תקרת ההפקדה המוטבת, החוסך נהנה מהטבת מס כפולה, עבור ההפקדה וגם עבור המשיכה, וכמובן מפטור מתשלום מס רווח הון.

בקרן ההשתלמות קיימים מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון משתנות, ניתן להתנייד בין הגופים המנהלים קרנות השתלמות ללא פגיעה בוותק של הקרן וללא ארוע מס או קנס. ניתן גם לעבור בין מסלולי השקעות שונים, בהתאם למצב השוק ולשינויים בצרכי החוסך לאורך תקופת החסכון, ללא תשלום קנס או פתיחת אירוע מס.

הפקדה לקרנות השתלמות לעצמאים נחשבת להוצאה מוכרת, החזר המס השנתי עבורה גבוה מאוד, מה שהופך את קרנות ההשתלמות לאפיק השקעה פופולרי במיוחד בקרב עצמאים, והן גמישות מבחינת תדירות ההפקדה, שכן ניתן להפקיד סכום חד פעמי או לחלופין סכום קבוע בהוראת קבע.
אפיק השקעה זה אטרקטיבי גם עבור שכירים, אשר אינם משלמים מס הכנסה על חלקו של המעסיק בהפקדה לקרן ומהווה הטבה של המעסיק עבור העובד.

ההפקדה לקרן השתלמות טומנת בחובה יתרונות רבים נוספים:

  • ניהול השקעות- באופן די גורף, היכולת של קרן השתלמות להשיא רווחים ותשואות גבוהה יותר מאשר ניהול תיק השקעות או חיסכון בנקאי. לגוף המוסדי המנהל את הכספים בקרן ההשתלמות, יתרונות מובנים לעומת אפיקי השקעה אחרים בשל גודלו, ההון האנושי והמכשירים הפיננסיים אליהם הוא חשוף.
  • מבחר רחב של מסלולי השקעה המתאימים לכל אופי של משקיע.
  • ניתן לקבל הלוואות על חשבון נכסי הקרן בלבד (הלוואת "סולו") בתנאים אטרקטיביים במיוחד והכסף בקרן "ממשיך לעבוד" ולייצר תשואות גם בזמן ההלוואה.
  • ניתן להפקיד סכומים מעל התקרה הפטורה וליהנות מניהול איכותי ובעלות נמוכה. על החלק העודף מעל לתקרת הפטור ישולם מס רווחי הון. העמית השכיר ישלם את שווי המס על כל שקל שהופקד מעבר לתקרת השכר (15,712 נכון לשנת 2019).
  • ניתן לבצע החלת וותק על מספר קרנות במעמד שכיר- כלומר, ניתן לבצע משיכה מקרן שאינה נזילה בהתבסס על הוותק של קרן השתלמות אחרת אשר הפכה לנזילה בעבר.
  • ניתן לקבוע מוטבים בקרן.

אז איך כדאי לבחור קרן השתלמות?

המומחים להשקעות שלך

מומחי "פארטו ביטוח והשקעות" עומדים לרשותך ופועלים עם המגוון הרחב ביותר של בתי ההשקעות וחברות לניהול קרנות השתלמות בשוק הישראלי. אנו בוחרים את הטובים שבטובים לניהול הכסף של לקוחותינו. ובנוסף חשוב לדעת כי שכר טרחתנו אינו נגזר מגובה דמי הניהול בקרן ולכן, אנו נשאף להוזלת עלויות ניהול כספי החיסכון (דמי הניהול) באופן מתמיד. האינטרסים שלנו משותפים.

אתם מוזמנים להיפגש ולהתחיל להרוויח יותר.

 
decorative image