צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-6967994
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
eddie@pareto-fs.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

ביטוח אובדן כושר עבודה

 

ביטוח נכות, הנקרא גם ביטוח אובדן כושר עבודה, הוא לרוב חלק מהביטוח הפנסיוני, הנחסך במסגרת קרן הפנסיה או ביטוח מנהלים, ונועד לפצות את המבוטח כלכלית במקרה שמצבו הבריאותי לא מאפשר לו להתפרנס בכוחות עצמו באופן מלא או חלקי עקב תאונה או מחלה. ניתן לרכוש את ביטוח אבדן כושר העבודה גם כביטוח פרטי שאינו חלק מהמוצר הפנסיוני.

ביטוח אובדן כושר עבודה רלוונטי מאוד לשכירים וגם לעצמאים. וחשוב לשמור על רציפותו עד לגיל הפנסיה.

ביטוח אובדן כושר עבודה מפצה את המבוטח בתשלום חודשי, המחליף את המשכורת החודשית אותה איבד, בהתאמה לינארית לגובה הנכות שהוכרה לו, עד לתקרה של 75% מגובה המשכורת.

חשוב לציין כי בביטוח לאובדן כושר עבודה קיימת תקופת המתנה בעת קרות מקרה הביטוח (תאונה או מחלה) ועד לזכאות קצבת תגמולי הביטוח, בדרך כלל מדובר בפרק זמן של  שלושה חודשים עד לקבלת התשלום ( ישנן פוליסות עם תקופת המתנה קצרה יותר). ניתן ורצוי לרכוש הרחבה הנקראית פרנצ'יזה הבאה להבטיח תשלום גם בגין החודשים הראשונים של תקופת אובדן כושר העבודה (למעט בפוליסות אשר תקופת ההמתנה היא חודש בלבד), אך אין היא מבטלת את תקופת ההמתנה. כלומר, התשלום הוא רטרואקטיבי.

בעת ארוע המזכה בקצבת תגמולי אבדן כושר עבודה, קיים רכיב הנקרא "שחרור" אשר בא להבטיח את המשך רציפות הפוליסה במסגרתה נרכש הביטוח. כלומר חברת הביטוח נכנסת בנעלי המעסיק והחוסך. הביטוח נועד להבטיח  לך בטחון כלכלי במקרה  וחלילה לא תוכל לעבוד במקצוע שלך, וכך תוכל להבטיח את כלכלת התא המשפחתי בעתות משבר.

האם ישנן הטבות מיסוי?

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס על הפרמיה המשולמת לטובת הביטוח לאובדן כושר עבודה.

התשלום לביטוח זה מוכר כהוצאה לעצמאי וכן למעסיק המפריש בעבור העובד השכיר.

אז האם זה כדאי?

אם ההכנסה החודשית ממשלח ידך מהווה את המרכיב העיקרי בהכנסותיך, בוודאי שחשוב מאוד שיהיה לך ביטוח המכסה אבדן כושר עבודה.

איך לוודא שגובה הכיסוי מתאים לי?

ביטוח אובדן כושר עבודה מוגבל ל 75% מההכנסה החודשית הכוללת ברוטו, כאשר החישוב יקבע בהתאם לתנאי הפוליסה. עם כל שינוי בשכר יש לבצע התאמות של הכיסוי לאבדן כושר עבודה.

 אין להקל ראש בבחירת החברה המבטחת בביטוח זה. אמנם הרפורמה בביטוח יצרה דמיון בין הפוליסות המוצעות על ידי החברות השונות, אך בכל זאת קיים שוני בין הסעיפים השונים ויש להיעזר באיש מקצוע בבחירת הפוליסה הנכונה ובעת רכישת ההרחבות באופן פרטני ומותאם לכל אדם והעיסוק הייחודי לו

"פארטו ביטוח והשקעות" מומחים בהתאמת הפתרון הביטוחי לכל עובד – שכיר ועצמאי בהתאמה אישית ובליווי מתמשך לאורך כל הדרך.

לתיאום פגישה לבניית התכנית הביטוחית, לחצו כאן>>

 

 

decorative image